SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 13149285
nr 1314 9285
Skål
på fot, silver, saknar stämpel. Höjd: 6, 5 cm + bägare, silver, 1800-tal. Höjd: 7 cm. Totalvikt: 260g
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 mars 2020
kl 19:22:39
300 kr
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver